Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kask
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24.10.2024 15:30



Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 34  Następna
Kask 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 31.03.2009 17:14 
przymierzyłem wspomniany kask w swoim wielgachnym rozmiarze XL i jest bardzo wygodny i lekki. Czekam jeszcze na inny kolor....i pewnie Kupię. Kask ma jedną wadę. Skorupa jest ogromna, wiec przy rozmiarze kasku XL nie trzeba mowic, ze wygladam trochę jak Mel Brooks w Space Balls (Kosmiczne Jaja). :uśmiech:
Ma to jedna pewne zalety:
1. dobra wentylacja
2. Dużo miejsca na mocowanie intercomu
3. Latwosc wymiany środka na inny, np suchy i wyprany :D

Waham się pomiędzy białym (doskonała widoczność, łatwo cię znajdą, ale bedą mnie mylili z Jackiem B - dla mnie dobrze :-) ) oraz antracytowym poniżej
Image


 
Profil
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2008 22:28
Posty: 1003
Miejscowość: ok. Wawy
Quad: czerwony metalic
PostWysłany: 31.03.2009 18:38 
kwestia koloru....biały to rewelacja jeśli chodzi o praktyczność. Nie widać rys od krzaków, skorupa się mniej nagrzewa od słońca. Co do Twojego wyglądu w takim "garnku"....naklej na niego cokolwiek bo calutki biały wygląda faktycznie dość śmiesznie.

PS
Mam Jeta i dopóki nie kupiłem szczękowca troszkę z nim pojeździłem. Ma przynajmniej szybkę ale nie lubiłem jazdy po krzakach.

http://www.moto-bikers.pl/kaski,opis,20.html (przykładowe foto)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 09.04.2009 13:55 
kask zawodowy :uśmiech:

w białym wygląda się mniej więcej tak ;)
Image

lub tak :uśmiech:
Image

i tak:
Image

i tak. Jacek zdominował galerię :P
Image

-- dodano 09.04.2009 14:55 --

MaciekP napisał(a):
przymierzyłem wspomniany kask w swoim wielgachnym rozmiarze XL i jest bardzo wygodny i lekki. Czekam jeszcze na inny kolor....i pewnie Kupię. Kask ma jedną wadę. Skorupa jest ogromna, wiec przy rozmiarze kasku XL nie trzeba mowic, ze wygladam trochę jak Mel Brooks w Space Balls (Kosmiczne Jaja). :uśmiech:
Ma to jedna pewne zalety:
1. dobra wentylacja
2. Dużo miejsca na mocowanie intercomu
3. Latwosc wymiany środka na inny, np suchy i wyprany :D

Waham się pomiędzy białym (doskonała widoczność, łatwo cię znajdą, ale bedą mnie mylili z Jackiem B - dla mnie dobrze :-) ) oraz antracytowym poniżej
[ http://www.cyclegear.com/images/StreetHelmets/Shoei%20RJ%20Platinum%20R%20Anthracite_410x410.jpg ]


No i kupiłem antracytowego Jeta. :uśmiech:
Bardzo wygodny. Wielkość XL wazy 1200g. Wygląda na to, że ma dobrą wentylację otwierana/zamykaną, ale szybko robi mi się w nim gorąco, bo boki mocno przylegają do policzków i nie wpuszczaja przodem powietrza.
Za dwa dni testy w terenie.


 
Profil
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.07.2008 22:28
Posty: 1003
Miejscowość: ok. Wawy
Quad: czerwony metalic
PostWysłany: 10.04.2009 08:34 
Re: Kask
Też sobie kupiłem otwarty kask ale typowo do Trialu. Airoh CH3. Jednak na lato to konieczność choć nadal nie mam przekonania.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 12.04.2009 07:42 
Re: Kask
Wczoraj miałem calodzienna jazdę ok 220km. Ciepło, potworny kurz. 80% to była jazda enduro z 3 reniami. Kask bardzo wygodny. Jego otwarta konstrukcja pozwoliła na korzystanie z masek przeciwpylowych ( biały materiał na gumkach). W zamkniętym kasku jest to niemożliwe. Próbowałem w zeszłym roku. Kiedy się mniej kurzy lub zwalniasz do przeprawy to po prostu sciagasz maskę na szyję i masz świetną wentylację. Kask jest do tego bardzo oplywowy i nie czuć w nim oporów powietrza co jest szczególnie odczuwalne w kasku motocrossowym przy odwracaniu się. Podsumowując: doskonale rozwiązanie na lato


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.10.2007 22:11
Posty: 1061
Miejscowość: Bolesławiec
Quad: X-men
PostWysłany: 13.04.2009 12:03 
Re: Kask
Nie chciales wyglądać jak policjant z LA? ;)
Kask wygląda na wyrób z najwyższej półki. Zapodałbys jeszcze jakąs fotke jak się w nim prezentujesz i ile takie cudo kosztuje :)
Antracytowego jeszcze nie widzialem na głowie, do camo powinien pasowac idealnie.

Zastanawiam się jak do Renegada pasowałby odkryty kask. :^^D:

_________________
K.W.I.S.A Drapers sQuad
quadowa wspinaczka wysokogórska - bez wyciągarki.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 14.04.2009 18:01 
Re: Kask
może Erni podrzuci jakies zdjęcie z ostatniej wyprawy.....

Trzeba pamietać jeszcze o jednym....o kremie z filtrem!

Po jednym dniu byłem już sporo opalony....po tygodniowej wyprawie.....wyglądałbym dziwnie :uśmiech: ...białe czoło, biała szyja a reszta Obama :^^D:

-- dodano 14.04.2009 19:01 --

MaciekP napisał(a):
Zapodałbys jeszcze jakąs fotke jak się w nim prezentujesz i ile takie cudo kosztuje


niecałe 1000zł

tutaj może coś będzie widać ;)
Image

Image


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 14.04.2009 18:32 
Re: Kask
Maćku, gratuluję zakupu - Będziesz teraz gliniarzem z Beverly Hills. :D
Taki kask, jest bardzo przyjemny, ale przy ostrzejszej jeździe, jednak kask ze szczęką to podstawa.
W terenie zresztą też, przekonałem się o tym nieraz, gdy dostałem gałęziami po kasku, aż zerwało kawałek ozdobnego plastiku, ale oszczędziłem brodę.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.09.2008 01:37
Posty: 379
Miejscowość: Zwoleń(Polska) /Soham(Anglia)
Quad: syn suza z amorami,ja too short, blue arrow
PostWysłany: 30.08.2009 06:37 
Re: Kask
Witam
Czy testowal ktoś kaski firmy Nitro? Oto egzemplarz który mnie interesuje:
http://moto.allegro.pl/item716461540_ka ... lecak.html
może ktoś ma opinie na jego (firmy) temat? Z góry dzięki.
Pozdro.

_________________
zachorowałem na quada (i syna zarażam)

http://www.youtube.com/user/matyg1111

http://picasaweb.google.pl/matyg1111


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.04.2009 19:54
Posty: 655
Miejscowość: okolice wałbrzycha
Quad: La Chupacabra
PostWysłany: 30.11.2009 21:50 
Re: Kask
Witam
W związku, że w tym wątku już o kaskach trochę jest napisane chciałbym się pod niego podpiąć .
Mianowicie szukam od pewnego czasu kasku, to co mam obecnie kaskiem ciężko nazwać, ochrona na poziomie wełnianej czapki, wentylacja jak by na głowę założyć wiadro.
Cel wyznaczony: kask bez szyby, jak najmniej pstrokaty, w cenie ok 500zł (tak wiem takich postów są Ty miliony, ale wszystkie kończą się na 3 odpowiedziach w stylu kup X bo ja kupiłem)
Schody zaczęły się po odpaleniu portalu aukcyjnego *******, gdzie okazało się że tych kasków jest tyle co ludzi w Indiach, albo nawet więcej. Jak się potem okazało to były te same kaski w różnych kolorach :wizi: , ale tak całkiem poważnie to w tym przedziale cenowym można dostać kaski 10-15 producentów. (Można się też dowiedzieć, że producenci kasków jako grafików zatrudniają głównie nadpobudliwe przedszkolaki wyposażone w najróżniejsze ingrediencję malarskie, z przewago fluorescencyjnych kredek świecowych.) Głównie są to produkty wytwarzane na zachód od Tokio, ale znajdzie się również kilka uznanych marek. Następnie wybrałem się do zaprzyjaźnionego salony marki na Y, gdzie udało mi się wbić na głowę kilka garnków, i niby każdy kask inny a na łepetynie siedzą tak samo, a i brzydkie jednakowo. W końcu przyodziałem kask PREMIER i gęba mi się ucieszyła bo i leciutki i kolor w miarę jednolity i rozmiar niby taki sam jak pozostałe a jakoś w nim wygodniej, uśmiech mi zmarniał jak zobaczyłem cenę (po upustach 750zł) niby nie dużo więcej, ale jednak. Wróciłem do AIROH'a którego mierzyłem jako pierwszego i gdyby nie te blado pomarańczowe wymiociny którymi był przyozdobiony, to bym go kupił, ale nie kupiłem dzięki czemu Wy teraz czytacie moje wypociny :D. Oglądając go nasunęło mi się takie pytanie: (i tu proszę o pomoc osoby które już miały okazję kaski porozbijać, lub posiadają kolejny 3,5,10-ty kask o pomoc)
czy lepiej kupić najwyższy model średnio-markowego producenta np. NO FEAR z nadzieją, że jest to konstrukcja bezpieczna i przemyślana, czy kupić najtańszy model uznanego producenta np AIROH i mieć nadzieję, że nie przepłaciło się za dużo za nazwę na naklejce?
Forowicze pomożecie ?

_________________
Kuba

Dziś mam szczęście - udało się dotrzeć, choć niejedno miejsce wzbudzało emocje


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 07.12.2009 09:39 
Re: Kask
Mam pytanie:
Jak zdemontować taki kask? Nawłaziło błota w zawias szybki i się nie chce domknąć, muszę go wyczyścić a nigdy jeszcze nie rozbrajałem powierzchni kasku.

Image

Te znaczki UVEX się przekręca? wyciąga?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 07.12.2009 15:27 
Re: Kask
qzel napisał(a):
czy lepiej kupić najwyższy model średnio-markowego producenta np. NO FEAR z nadzieją, że jest to konstrukcja bezpieczna i przemyślana, czy kupić najtańszy model uznanego producenta np AIROH i mieć nadzieję, że nie przepłaciło się za dużo za nazwę na naklejce?

Teoretycznie kask czym droższy tym lepszy / bezpieczniejszy. Nie do końca zgadza się to z moimi obserwacjami na przykładzie kasku http://www.allegro.pl/item835482423_axo ... es_pl.html
w malowaniu camo "Q00" , bezpieczny to może jest bo nie raz wyglebiłem waląc głową w co popadnie a po nim nie widać nic. Ale pierwszym zauważonym błędem był brak wygięcia jednej ze sprzączek w zapięciu kasku DD co powodowało niemożliwość poluzowania paska a co za tym idzie zdjęcia kasku. Dopiero podpatrzenie w innym kasku "o co kaman" kombinerki w rękę i zapięcie jest ok. Zauważyłem jeszcze iż rzepy trzymające wyściółkę coraz słabiej trzymają i generalnie patenty mocujące wyściółkę do skorupy powinny być poprawione bo wypadają ze swoich miejsc i dyndają przed oczyma.
Fakt że kask jest bardzo intensywnie eksploatowany i kilka razy w miesiącu prany - w lato oczywiście , w zimę mniej , a ma już 3 lata.
Nie kupuj przez internet bo kask kaskowi nierówny i TRZEBA przymierzyć.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.04.2009 19:54
Posty: 655
Miejscowość: okolice wałbrzycha
Quad: La Chupacabra
PostWysłany: 07.12.2009 21:00 
Re: Kask
Problem w tym, że w mojej okolicy nie mam gdzie kupić kasku i zakup przez neta jest jedynym wyjściem, na szczęście produkt zawsze można odesłać :)
na chwilę obecną stanęło między airoh'em dome a fox'em v2 i chyba na tym drugim się skończy :)

_________________
Kuba

Dziś mam szczęście - udało się dotrzeć, choć niejedno miejsce wzbudzało emocje


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 07.12.2009 22:45 
Re: Kask
ja mam v1 i uratowal mi zycie daje mu 5/5 ;d jak bym mial kase to bym dolozyl do v3 bo mysle ze warto

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.09.2008 18:07
Posty: 211
Miejscowość: Jędrzejów
Quad: Foreman 500 & G700 & KTM EXC 450
PostWysłany: 08.12.2009 21:24 
Re: Kask
Seba 78 - masz kask ,,z szyba ''
nie paruje ci ? ja kupilem HJC też z szyba i jedno ,, huhniecie '' i mleko :zalamka: masz na to jakis sposób !??? :zalamka:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=OtisEe0JJgo


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 34  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.