Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wheelie na Banshee - jak to zrobic??
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24.10.2024 09:29



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Wheelie na Banshee - jak to zrobic?? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2006 21:26
Posty: 110
Miejscowość: Piaseczno
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 28.06.2006 23:13 
Wheelie na Banshee - jak to zrobic??
Witam serdecznie :) mam małe pytanko . Mianowicie mam Yamahe Banshee i ostatnio chciałem zrobić na niej wheelie ( potocznie nazywane "gumą") ale quad prawie nic się nie podnosił nawet strzelając ze sprzęgla na drugim biegu ( na asfalcie, zeby nie było ze nie miał przyczepnosći ) a przednie koła podnosiły się o jakieś 5 cm ... jeździłem wcześniej na Hondzie 400ex i na 1 i 2 biegu na asfalcie spokojnie się podnosił pomimo prawie 2 razy mniejszej mocy ... czy jest to może zalezne od wysokiego środka ciężkości albo krótszego wahacza?? z góry dziękuje za podpowiedzi ... na tym dziale są mile widziane uwagi na temat tego quada gdyż chętnie wymieniłbym się inforamcjami z jego posiadaczami :)

_________________
Born 2 ride.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 29.06.2006 00:08 
Jak na każdym 2T, trzeba umieć wyczuć moment maksymalnego przyrostu mocy. Jest to około 5-6 tysięcy obrotów - jeśli w tym momencie dodasz odpowiednio gazu, to postawisz bez żadnych problemów - no chyba że masz już coś nie tak z silnikiem i nie ta moc... I w tym wypadku jest to zalezne od nisko umieszczonego środka ciężkości, oraz od silnika przesunietego bardziej ku przodowi - w porównaniu z resztą quadów Banshee ma straszliwie krótki "pysk", i bez tego zabiegu, gdyby silnik był tradycyjnie bardziej z tyłu to musiałbyś ciągle leżeć na kierownicy żeby w ogóle ruszyć.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.